Zagraniczne rynki to z pewnością kusząca perspektywa dla przedsiębiorców posiadających wyjątkowe, solidnie przygotowane produkty. Posiadanie sklepu internetowego obsługującego globalne rynki jest bardzo dużym ułatwieniem, jednak czasami konieczne jest otwarcie sklepu w kraju, gdzie zamierza się prowadzić sprzedaż.

W takiej sytuacji należy poznać ogólne zasady, procedury i obowiązki, jakie spoczywają na tamtejszym przedsiębiorcy oraz upewnić się, że spełnia się wszystkie podstawowe warunki. Wymagania nakładane na cudzoziemców czasem różnią się znacząco od tych stawianych rodzimym mieszkańcom państwa.

Dlatego też otworzenie firmy w Anglii może nieść ze sobą określone konsekwencje, z jakich trudno się potem wywiązać, a wytłumaczenie się, że nie znało się prawa jedynie pogarsza całą sytuację. Najlepiej za wczasu przygotować się, poczytać poradniki, skorzystać z pomocy prawnej, zagranicznego biura księgowego, partnera handlowego albo innego rodzaju wsparcia, na jakie może liczyć przedsiębiorca.

Prężnie rozwijająca się firma zaczyna swoje sukcesu u samych podstaw, nie dając się zaskoczyć niespodziewanymi okolicznościami.