W Internecie, mediach często słyszy się o schroniskach, które ratują psy i koty. Rzadko pojawiają się informacja, że możliwe są również adopcje koni. Istnieje wiele fundacji, które zajmują się ratowaniem koni. Wykupowane są one od właścicieli, którzy je zaniedbują oraz z transportu na rzeź. Możliwe są dwa rodzaje adopcji: realna i wirtualna. Rzeczywista polega dokładnie na tym samym co adopcja innych zwierząt- osoba bierze po prostu pod wychowanie konia, adopcja jest nieodpłatna, ale jest to duża odpowiedzialność i wiąże się z wzięciem na siebie kosztów utrzymania, leczenia i pielęgnacji. Jeśli masz możliwości, jesteś miłośnikiem koni, nie przechodź obojętnie obok ogłoszeń oddam konia za darmo.

 

Najczęściej są to zwierzęta schorowane, wyniszczone i naprawdę potrzebujące pomocy. Dzięki małemu wsparciu możesz zapewnić godziwą starość już mocno przepracowanemu koniowi. Adopcja wirtualna polega na wyrażeniu zgody na przelewaniu pewnych kwot pieniężnych na utrzymanie wybranego przez siebie konia. Dzięki takiemu wsparciu przebywający w ośrodku fundacji koń będzie miał zapewniony pokarm i pielęgnację.
Konie to wspaniałe, mądre, dostojne zwierzęta. Od wieków służą ludziom w pracach gospodarskich, leśnych czy turystycznych, dlatego powinny mieć zapewniony odpowiednią opiekę bez względu na wiek.