Każdy z nas pragnie czuć się bezpiecznie wychodząc z domu, jadąc do znajomych czy na zakupy. Takie poczucie daje ubezpieczenie, jakie gwarantuje umowa o pracę, umowa zlecenie, świadczenia rentowo-emerytalne czy bycie niepełnoletnim członkiem rodziny. Istnieje jednak wiele wyjątków, które tylko potwierdzają, że rynek pracy nie wyczerpuje całkowicie zdolności zapewnienia sobie bezpiecznej przyszłości.

Podobny efekt sprawia indywidualne ubezpieczenie zdrowotne, które można wykupić w banku i firmach zajmujących się tego rodzaju działalnością. Posiadają one preferencyjne warunki, zapewniają opiekę zdrowotną w wybranych placówka, gdzie nie trzeba czekać w kolejkach do specjalisty. Niestety, takie przywileje mają swoją cenę. Wielu Polaków jest jednak gotowych na skorzystanie z takiej oferty, ponieważ daje ona większe możliwości. Choć mniej jest placówek, w których przyjmują lekarze rodzinni, to znacznie korzystniejsze jest wybranie się do specjalisty.

Wybrane placówki chętniej przyjmują prywatnych pacjentów, który mają wykupione takie ubezpieczenie niż tych, których kieruje do nich państwo. Za miesięczną opłatą można wiele zyskać.