Korzystanie z Internetu niesie ze sobą naprawdę wiele korzyści i bardzo ułatwia życie. Może o tym świadczyć rosnące zainteresowanie usługami typu zakupy w sklepach spożywczych dowożone przez dostawców po złożeniu zamówienia. Dotyczy to co prawda dużych miast i w większości zagranicznych rynków, jednak obrazuje tendencję, jakimi rządzi się Sieć.

W takim środowisku powstały firmy, które bez zbędnych formalności pożyczają pieniądze, wydają decyzje w kilkanaście minut od złożenia wniosku. Dzięki temu kredytobiorcy mają szansę skorzystać z kilku ofert jednocześnie. Są to chwilówki przez Internet, które zyskały grono zwolenników w Polsce. Proponowane są każdemu, pod warunkiem, że posiada konto bankowe potrzebne do weryfikacji tożsamości oraz przelania pieniędzy. W przeciwnym wypadku praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wnioskować o pozabankowe wsparcie finansowe.

Należy jednak uważać na oszustów, którzy wyłudzają dane osobowe, aby następnie je sprzedawać i czerpać korzyści majątkowe bądź rzeczowe. Najlepiej sprawdzić w Internecie, jaką opinią cieszy się dana firma, zanim podejmie się decyzję o skorzystaniu z ich usług.